Rasy vo svete Eden

Svet Eden je ob├Żvan├Ż neobvykle vysok├Żm mno┼żstvom inteligentn├Żch r├ís, pri─Źom majoritu dr┼żia humanoidn├ę rasy. Tie n├ísledne del├şme na tzv. 3 skupiny Edenu:

V Univerze existuje nespo─Źetn├ę mno┼żstvo inteligentn├Żch r├ís, ktor├ę sa kategorizuj├║ do piatich z├íkladn├Żch skup├şn.

1.) "Primigenius"

Patr├ş sem dnes u┼ż extr├ęmne v├Żnimo─Źne sa vyskytuj├║ca rasa f├ęlemin. Ide o p├┤vodn├Żch obyvate─żov sveta Eden, ktor├ş sa v┼íak nedok├ízali prisp├┤sobi┼ą nov├Żm podmienkam po pr├şchode In┼ítit├║tu ─îiernej M├ígie a s n├şm aj in├Żch humanoidn├Żch r├ís.

Zvl├í┼ítnos┼ąou tejto rasy oproti in├Żm humanoidom je, ┼że pozn├í iba svoj ┼żensk├Ż ekvivalent, pri─Źom samotn├Ż coitus prebieha za pomoci m├ígie. Taktie┼ż maj├║ prirodzen├ę apar├íty na oh├Żbanie jemn├Żch magick├Żch pr├║dov. Stavbou tela sa podobaj├║ na ─żudsk├ę ┼żeny, av┼íak v ur─Źit├Żch znakoch sa v├Żrazne odli┼íuj├║. Poko┼żku maj├║ pokryt├║ pigmentov├Żmi ┼íkvrnami ┼żiarivej farby, pri─Źom tvar, farba aj ve─żkos┼ą t├Żchto ┼íkv┼Ľn z├ívis├ş od konkr├ętneho jedinca. Vlasy maj├║ farbu t├Żchto ┼íkv┼Ľn. S├║ kr├ş┼żite─żn├ę so skupinou Viator.

1a.) "Primigenius Perfectus"

T├íto podskupina r├ís sa vyvinula pomerne ned├ívno zo skupiny Primigenius. V minulosti sa objavovali r├┤zne formy, v dne┼ín├Żch dob├ích je pozorovan├í iba goblinia rasa. T├íto rasa m├í vynikaj├║ce predpoklady na ┼żivot v zmenen├Żch podmienkach Edenu, preto In┼ítit├║t ─îiernej M├ígie uva┼żuje o pridelen├ş majority tejto rase.

Na rozdiel od f├ęlemin, u goblinov sa vyvinulo aj druh├ę pohlavie, tak┼że na coitus nie je potrebn├í m├ígia. Ka┼żd├Ż jedinec m├í prirodzen├ę apar├íty na oh├Żbanie jemn├Żch magick├Żch pr├║dov, pri─Źom ka┼żd├Ż z t├Żchto apar├ítov je akt├şvny! Pr├şslu┼ín├şci tejto rasy sa ich u─Źia pou┼ż├şva┼ą u┼ż v rannom detstve, tak┼że v dospelosti si ich u┼ż├şvanie nedok├í┼żu uvedomova┼ą, av┼íak neust├íle podvedome ovplyv┼łuj├║ svet okolo seba. Stavba tela je s├şce vzdialene podobn├í ─żudskej rase, av┼íak ich evol├║cia ide in├Żmi smermi. Na rozdiel od ─żud├ş, goblinie kosti s├║ omnoho viac pokryven├ę, ich chrbtica je viac esovite ohnut├í, ─Źo im dod├íva pru┼żnos┼ą pri ch├┤dzi. Koncov├ę ─Źasti tela (chodidl├í, dlane, nos, ...) maj├║ ve─żkos┼ą nepomern├║ ku zvy┼íku tela, ktor├Ż je n├şzky, a┼ż zakrpaten├Ż. Ich poko┼żka m├í zelen├Ż odtie┼ł.

2.) "Viator"

Ide o skupinu r├ís, ktor├ę boli na tento svet umelo zavle─Źen├ę In┼ítit├║tom ─îiernej M├ígie. Tieto rasy maj├║ atrofovan├ę apar├íty na ovplyv┼łovanie magick├Żch pr├║dov. S├║ kr├ş┼żite─żn├ę s rasami zo skupiny Primigenius. Patr├ş medzi nich rasa elfov a ─żudsk├í rasa.

Elfovia boli v minulosti majoritnou rasou, to sa v┼íak zmenilo po pr├şchode orkov nasaden├Żch z d├┤vodu reformy os├şdlenia Edenu, sp├┤sobenej vn├║torn├Żmi rozkolmi elfskej rasy.

Elfsk├í rasa vynik├í schopnos┼ąou tzv. pomalej regener├ície organizmu, ─Źo im d├íva ┼żivot dlh┼í├ş, ne┼ż m├í v├Ą─Ź┼íina pr├şslu┼ín├şkov humanoidn├Żch r├ís. Stavba tela je vysoko n├ípodobn├í s ─żudskou rasou, av┼íak jej rysy s├║ jemnej┼íie. Pozn├ívac├şm znamen├şm elfskej rasy s├║ omnoho v├Ą─Ź┼íie u┼ínice, vyvinut├ę v d├ívnych dob├ích, kedy ich kmitan├şm dok├ízali ovplyv┼łova┼ą jemn├ę magick├ę pr├║dy, ─Źo je schopnos┼ą, ktor├║ v dne┼ín├Żch dob├ích nemaj├║. Ich kosti s├║ krat┼íie a s men┼íou hustotou miner├ílov, ─Źo sp├┤sobuje ich n├şzku v├íhu a vzrast. Nemaj├║ predpoklady na pod├ívanie ┼ąa┼żk├Żch fyzick├Żch v├Żkonov.

─Żudsk├í rasa patr├ş medzi majoritn├ę rasy Edenu. Schopnos┼ą regener├ície organizmu maj├║ ve─żmi slab├║. Vo v┼íeobecnosti s├║ fyzicky zdatnej┼í├ş ne┼ż rasa elfov, to je v┼íak prepl├ícan├ę slabo vyvynut├Żmi nervov├Żmi dr├íhami ─żudsk├ęho druhu, ─Źo im d├íva neohrabane pomal├ę reflexy. Av┼íak opl├Żvaj├║ schopnos┼ąou tzv. n├║dzovej xenof├│bie (ke─Ć sa zhor┼íia podmienky pre ┼żivot, najprv bojuj├║ s ne─żu─Ćmi, a a┼ż potom medzi sebou) ─Źo im d├íva ve─żk├ę ┼íance na udr┼żanie si majority vo svete Eden. Ako jedin├í z r├ís je kr├ş┼żite─żn├í s podskupinou Viator Arteficialis.

2a.) "Viator Arteficialis"

T├íto podskupina bola umelo vytvoren├í In┼ítit├║tom ─îiernej M├ígie z rasy elfov. Pr├şslu┼ín├şci tejto podskupiny nemaj├║ vyvinut├ę apar├íty na ovl├ídanie magick├Żch pr├║dov, preto je pre nich nemo┼żn├ę sa nau─Źi┼ą internej m├ígii, ─Źo je kompenzovan├ę r├┤znymi formami m├ígie externej (┼íamanizmus, ...). Patria sem v┼íetky odrody rasy orkov. T├íto podskupina je kr├ş┼żite─żn├í jedine s ─żudskou rasou.

Orkovia boli v minulosti na kr├ítky ─Źas majoritnou rasou, av┼íak z d├┤vodu dekoordin├ície a n├ísledn├ęho ├║toku na budovu Univerzity o majoritu pri┼íli. Je to rasa vytvoren├í pre boj a expanziu, preto napriek akejko─żvek snahe nedok├í┼żu ┼żi┼ą v mieri. S├║ inteligentnej┼í├ş ne┼ż rasy skupiny Viator. Taktie┼ż s├║ fyzicky zdatnej┼í├ş s jedine─Źn├Żm typom nervov├Żch tkan├şv, ─Źo im d├íva schopnos┼ą bleskovo reagova┼ą. Ich organizmus je schopn├Ż odb├║ra┼ą v├Ą─Ź┼íinu pr├şrodn├Żch jedov, taktie┼ż s├║ odoln├ş vo─Źi pr├şrodn├Żm n├íkaz├ím. Ich poko┼żka je hrub├í a odoln├í, preto m├í zelen├║ a┼ż hned├║ farbu.

3.) "Subitus"

T├íto skupina sa vo svete Eden objavila ne─Źakane. Pravdepodobne ide o pochybenie bezpe─Źnosti ─Źi zameriavania teleport├íci├ş pri os├şd─żovan├ş Edenu. Pr├şslu┼ín├şci t├Żchto r├ís s├║ kr├ş┼żite─żn├ş v├Żhradne medzi sebou, kr├ş┼żenia s in├Żmi skupinami s├║ vyl├║─Źen├ę. V┼íeobecne s├║ ni┼ż┼íieho vzrastu, vyskytuje sa v├Ą─Ź┼íia hustota telesn├ęho ochlpenia. Najbe┼żnej┼íie rasy s├║ trpasl├şci a hobbiti.

Trpasl├şci s├║ fyzicky zdatn├ş s n├ípadn├Żm ochlpen├şm cel├ęho tela. S├║ odoln├ş na ─żahk├ę drogy a ─żahk├ę jedy. Maj├║ sklony k naberaniu telesnej hmotnosti, ─Źi u┼ż vo forme tuku alebo svaloviny. Hist├│ria a zvyky tejto rasy s├║ nezn├íme.

Hobbiti s├║ bl├şzki pr├şbuzn├ş trpasl├şkov, av┼íak na rozdiel od nich s├║ menej ochlpen├ş. Ich telesn├í schr├ínka je omnoho slab┼íia a krehkej┼íia, odolnos┼ą na drogy sa u nich nevyskytuje. Taktie┼ż maj├║ sklony k naberaniu telesnej hmotnosti, av┼íak v├Ą─Ź┼íinou vo forme tuku. Hist├│ria a zvyky tejto rasy s├║ nezn├íme.

Ravashack

>za v┼íestrann├║ podporu tohto projektu ─Ćakujem Univerzite<