Korešpondencia

...naju┼í─żachtilej┼í├ş p├ín vojvoda, toto je spr├íva o postupe tretej l├ęgie v na┼íom ┼ąa┼żen├ş proti div├Żm pr├şbuzn├Żm pri dob├şjan├ş ├║zem├ş, ktor├ę n├ím pris├║dili bohovia. Text som sa sna┼żil p├şsa┼ą objekt├şvne, ale nedok├ízal som si odpusti┼ą niektor├ę s├║bjekt├şvne n├ízory do┼ł vlo┼żen├ę:

Ako iste viete, na stretnut├ş velite─żov bola dohodnut├í strat├ęgia, ktor├í spo─Ź├şvala v postupnom zaberan├ş ├║nikov├Żch ciest z Lesa Skryt├Żch ┼á├şpov a n├ísledne na zvy┼íovan├ş tlaku na ich hlavn├ę mesto, ako zvykn├║ naz├Żva┼ą t├Żch nieko─żko chatr─Ź├ş na stromoch. Postup tretej l├ęgie bolo nutn├ę nieko─żkokr├ít zmeni┼ą, a to kvoli meniacim sa vetern├Żm podmienkam ako aj kvoli meniacemu sa ter├ęnu. Mnohokr├ít sme neskoro zistili, ┼że brod zazna─Źen├Ż na na┼íich map├ích u┼ż nie je, ─Źo b├Żval, a t├ş, ktor├Żch strhol pr├║d, to zistili a┼ż nepr├şjemne silno. Stalo sa, ┼że boli zb├║ran├ę mosty, alebo stromami skr├ş┼żen├ę cesty, ─Źo n├║tilo cel├Ż pluk sa zastavi┼ą a prek├í┼żku odstr├íni┼ą. A zastavenie v tomto lese nie je pr├íve najpr├şjemnej┼íou z├íle┼żitos┼ąou. Les potvrdzoval svoj n├ízov, ke─Ć v korun├ích stromov skryt├ę opice, naz├Żvan├ę aj div├ş elfovia, strie─żali ┼í├şpy na ni─Ź netu┼íiacich bojovn├şkov. Av┼íak ani t├íto o┼íemetn├í z├íle┼żitos┼ą nedok├ízala zabr├íni┼ą v postupe sl├ívnej tretej l├ęgie na dohodnut├ę stanovisko. Dorazili sme tam s├şce o t├Ż┼żde┼ł nesk├┤r, ale vzh─żadom na komplik├ície si dovol├şm tvrdi┼ą, ┼że to bol dobr├Ż v├Żkon. Zaujali sme poz├şcie na kri┼żovatke, asi desa┼ą m├ş─ż od mesta. U┼ż to neboli lesn├ę cesty, ale kvalitne spraven├ę hradsk├ę. V strede, pri kamennom pam├Ątn├şku, sa zhroma┼żdili lukostrelci. A ─Źakali sme na dohodnut├Ż sign├íl...

Ten dorazil na ve─Źer toho ist├ęho d┼ła, ke─Ć sa lesom ozval vzdialen├Ż zvuk rohu. N├ísledne sa oz├Żvali ─Ćal┼íie a ─Ćal┼íie, ako jednotliv├ę skupiny na┼íich hrdinn├Żch bojovn├şkov potvrdzovali svoje poz├şcie. A potom nastalo peklo. Nie┼że by sme s t├Żm nepo─Ź├ştali, na┼íe poslanie bolo zabi┼ą ka┼żd├ęho divocha, ktor├Ż bude uteka┼ą po ceste von z mesta, a nemysleli sme si, ┼że to bude robi┼ą bezd├┤vodne. Akon├íhle sa vzniesol hust├Ż dym, vedeli sme, ┼że sa pln├ş pl├ín na v├Żborn├║ - mesto bolo v plame┼łoch a nikto z nepriate─żov nemohol utiec┼ą ┼żiv├Ż - bu─Ć zhorel, alebo bol zastrelen├Ż. T├ş v┼íak na to mali in├Ż n├ízor a sna┼żili sa prebi┼ą si cestu von z mesta s neobvykl├Żm d├┤razom. Zo stromov na okol├ş sa zniesli mra─Źn├í ┼í├şpov, a neby┼ą r├Żchleho zovretia sa ┼ąa┼żkoodencov, neviem, ako by to bolo v┼íetko skon─Źilo. Na┼í├şm prvotn├Żm poslan├şm bolo udr┼ża┼ą form├íciu, ubr├íni┼ą t├║to kri┼żovatku a zabr├íni┼ą opiciam, aby sa zachr├ínili. Nemuseli sme ├║to─Źi┼ą, mali sme ─Źas, oni nie. Zrejme aj oni to tak ch├ípali, lebo ke─Ć za─Źali horie┼ą najbli┼ż┼íie stromy, za─Źali z├║falo vybieha┼ą na vo─żn├ę priestranstvo a v snahe unikn├║┼ą pred plame┼łmi sa za─Źali hromadne vzd├íva┼ą. Ako velite─ż som prijal ich kapitul├íciu, dal som im zviaza┼ą ruky, nohy, a nakoniec som prik├ízal, aby ich r├Żchlo zavesili na stromy. Mo┼żnosti horiaceho lesa s├║ skuto─Źne neobvykl├ę!

Ale nemohli sme tam osta┼ą ve─Źne, lebo by n├ís stihol podobn├Ż osud ako t├Żchto divochov. Preto sme sa r├Żchlo presunuli na miesto, kde sa pod─ża Va┼íej milosrdnosti mal nach├ídza┼ą hol├Ż pahorok dostato─Źne roz─żahl├Ż na to, aby n├ís ochr├ínil pred po┼żiarom. Dovol├şm si podotkn├║┼ą, ┼że v├í┼í odhad bol, takpovediac, nespr├ívny. Tam, kde sa mal nach├ídza┼ą pahorok bol les ako v┼íade inde. A potom n├ís zastihlo peklo. V┼íetko naokolo za─Źalo horie┼ą. Bol by som zhorel aj ja, elf poch├ídzaj├║ci z kr├í─żovskej krvi, keby som neovl├ídal z├íklady m├ígie.

Toto ma, Va┼ía v├Żsos┼ą, p├ín vojvoda, vedie k n├ízoru, ┼że mohlo ├şs┼ą o z├ímern├Ż pokus o zavra┼żdenie nielen mojej osoby, ale aj mnoh├Żch in├Żch v tretej l├ęgii, ktor├í bola, ako iste viete, jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch podprovate─żov kr├í─ża. Preto som sa rozhodol po┼żiada┼ą o vysvetlenie tohto "omylu", ako aj o vysvetlenie z├íle┼żitost├ş v kr├í─żovskom pal├íci, v ktorom ned├ívno vypukla doteraz nezn├íma choroba. M├í zvl├í┼ítne pr├şznaky, obe┼ą m├í na chrbte zvl├í┼ítnu ranku, n├ípadne sa podobaj├║cu na ranke po d├Żke a telo postihnut├ęho sa na druh├Ż de┼ł naf├║kne tak, ┼że praskne. Taktie┼ż by ma zauj├şmalo vysvetlenie Va┼íich v├Żrokov na rade vojvodov, kde ste vyhl├ísili, citujem: "Je ─Źas odstr├íni┼ą tento kr├í─żovsk├Ż mor a nastoli┼ą vl├ídu t├Żch, ktor├ş to dok├í┼żu rozumom aj pravicou..." Zauj├şmala by ma najm├Ą t├í ─Źas┼ą o kr├í─żovskom more a o odstra┼łovan├ş.

P├ín vojvoda, ─Źist├Ż st├┤l rob├ş priate─żov a preto som sa rozhodol posla┼ą V├ím tento list. Ur─Źite dopom├┤┼że k vysvetleniu nepr├şjemn├Żch okolnost├ş, ktor├ę zaiste vznikli ne┼í┼ąastnou n├íhodou a nie nie─Ź├şm z├ímerom.

S pozdravom

Adapterhon, n├ísledn├şk tr├│nu a posluch├í─Ź Univerzity

************

V├í┼żen├Ż p├ín Adapterhon,

sami vo svojom liste spom├şnate, ┼że ste mali probl├ęmy s ter├ęnom. Je ist├ę, ┼że div├ş elfovia, ktor├Żch ve─żmi v├Żsti┼żne naz├Żvate "opice", z├ímerne upravovali ter├ęn, aby vyhovoval ich obrannej strat├ęgii, ako aj kvoli zm├Ąteniu na┼íich vojsk. Pr├íve kvoli tomu do┼ílo k tej po─żutovaniahodnej z├íle┼żitosti, pri ktorej bola zni─Źen├í drviv├í v├Ą─Ź┼íina tretej l├ęgie. V┼íetci vojvodovia sm├║tia pri spomienke na t├║to udalos┼ą a fakt, ┼że ─Źlenovia kr├í─żovsk├ęho rodu, ako aj jeho zast├ínci sa nach├ídzali v tejto l├ęgii v hojnom po─Źte, ni─Ź nemen├ş na na┼íom ┼żiali. Nie je to v┼íak chyba nikoho z Rady vojvodov, spr├íva o ter├ęne poch├ídzala od kr├í─żovskej rozviedky a bola potvrden├í aj s├║kromn├Żmi zvedmi. Je podivuhodn├ę, ako s akou r├Żchlos┼ąou dok├ízali "opice" upravi┼ą ter├ęn, ale na tom my nenesieme ┼żiadnu vinu.

Je smutn├ę, ako sa staviate k vyjadreniu Rady vojvodov oh─żadom z├íle┼żitost├ş v kr├í─żovskom pal├íci, s prihliadnut├şm na to, ┼że sme ho zostavovali na z├íklade ┼ít├║die a osobnej obhliadky p├ína Nemeralda, ┼ítudenta vied magick├Żch a posluch├í─Źa Univerzity, ktor├Ż je uzn├ívanou osobnos┼ąou na poli medic├şny a toxikom├ínie. Na z├íklade jeho te├│rie bola vydan├í po┼żiadavka na┼íim laborat├│ri├ím, aby v ─Źo najkrat┼íom ─Źase objavili liek na t├║to stra┼ín├║ chorobu postihuj├║cu vy┼í┼íie triedy spolo─Źnosti, najviac v┼íak najvy┼í┼íiu triedu - kr├í─żovsk├║. Je stra┼ín├ę, ke─Ć si pomysl├şme, ┼że ─Źlenovia kr├í─żovskej rodiny, ktor├Żm sme prisahali vernos┼ą, s├║ v takomto v├í┼żnom ohrozen├ş ┼żivota. Plne zdie─żame obavy o Va┼íe zdravie a chceme by┼ą ─Źo najviac n├ípomocn├ş pri h─żadan├ş v├Żchod├şsk z tohto v├í┼żneho ohrozenia r├ídu.

Rada vojvodov je nez├ívisl├Ż org├ín, ktor├ęho vyhl├ísenia s├║ tajn├ę, a preto nie som opr├ívnen├Ż ak├Żmko─żvek sp├┤sobom reagova┼ą na inform├ície, ktor├ę prenikli von zaiste ├║plnou n├íhodou. Je smutn├ę, ┼że tieto n├íhody sa v poslednej dobe st├ívaj├║ ne├║merne ─Źasto. Ve─żmi n├ís zarazilo vyjadrenie jedn├ęho ┼ípeha objaven├ęho po odstr├ínen├ş kryc├şch zakl├şnadiel na strope jednacej siene, ktor├Ż sa n├ís v pivni─Źn├Żch priestoroch za asistencie majstra Jakuba sna┼żil presved─Źi┼ą o pravdivosti vskutku absurdn├ęho n├ízoru, a to, ┼że bol na toto jednanie vyslan├Ż Vami, p├ín Adapterhon. Nemajte v┼íak obavy, za tieto re─Źi namieren├ę proti ┼żezlu mu bol udelen├Ż trest smrti, a to tak├ęho druhu, aby odradil in├Żch odv├í┼żlivcov od ┼í├şrenia podobn├Żch nepr├ívd o V├ís.

S ├║ctou,

Earendil, vojvoda branbursk├Ż

************

Naju┼í─żachtilej┼í├ş p├ín vojvoda,

v ┼żiadnom pr├şpade sa nechcem V├ís, ani nikoho z Rady vojvodov dotkn├║┼ą, ale vyskytli sa ur─Źit├ę nezrovnalosti skuto─Źnej situ├ície vo─Źi V├í┼ímu vysvetleniu tejto z├íle┼żitosti. Mohli by ste mi, pros├şm V├ís, vysvetli┼ą, ak├Żm sp├┤sobom dok├ízali div├ş elfovia, ktor├Żch technologick├í ├║rove┼ł je v├Żrazne n├şzka aj na oby─Źajn├ę obr├íbanie p├┤dy, necha┼ą zmizn├║┼ą cel├Ż pahorok, odviez┼ą obrovsk├ę mno┼żstvo p├┤dy a kamenia na dobre utajen├ę miesto, a necha┼ą na pr├şslu┼ínom mieste za necel├Ż t├Ż┼żde┼ł nar├ís┼ą nieko─żkotis├şcro─Źn├║ veget├íciu, a to v─Źetne machov a li┼íajn├şkov, odkazov na┼íich praotcov ur─Źen├Żch na┼íim pramatk├ím a doplni┼ą nieko─żko detailov, ak├Żmi s├║ napr├şklad pramene, hrub├í vrstva such├ęho ihli─Źia a podobne. Taktie┼ż by som chcel reagova┼ą na v├í┼í list, v ktorom p├ş┼íete, ┼że spr├íva poch├ídzala od kr├í─żovskej rozviedky. Zaiste dobre viete, ┼że kr├í─żovsk├í rozviedka ako tak├í u┼ż dlh├║ dobu nefunguje a rozpadla sa na skupiny zvedov podriaden├Żch jednotliv├Żm vojvodom, ─Źo jej na d├┤veryhodnosti pr├şli┼í neprid├í. Chcel by som V├ís po┼żiada┼ą, aby ste nabud├║ce neposielali spr├ívy, ktor├ę nie s├║ potvrden├ę, a na ktor├ę sa zaiste nen├íjde ┼żiadna k├│pia v arch├şvoch rozviedky.

P├ín vojvoda, nechcem sa ni─Ź├şm dotkn├║┼ą va┼íej cti, ale u─Źenca, o ktorom je zn├íme, ┼że je va┼í├şm bratom, nie je mo┼żn├ę bra┼ą ako nez├ívisl├ęho pozorovate─ża a znalca. T├Żm nechcem ├║to─Źi┼ą na jeho rozsiahle vzdelanie a sk├║senosti, profesionalitu v obore a dlhoro─Źn├║ prax, chcem len upozorni┼ą na fakt, ┼że by teoreticky mohol vnies┼ą do svojich hodnoten├ş ur─Źit├ę nepresn├ę inform├ície, ak by hrozilo, ┼że by t├í ne┼í┼ąastn├í choroba mala p├┤vod na Rade vojvodov. T├Żm, samozrejme, nechcem obvi┼łova┼ą p├ínov vojvodov, ktor├ş sa dodnes pova┼żuj├║ za najv├Ą─Ź┼í├şch podporovate─żov kr├í─ża, ale iba vyjadrujem svoju te├│riu. Taktie┼ż by som chcel vyjadri┼ą ve─żk├ę ┼í┼ąastie, ktor├ę c├ştim po tom, ako som sa neoddiskutovate─żne presved─Źil o ─Źestnom a priamom zm├Ż┼í─żan├ş Rady vojvodov.

R├íd by som v├ís pochv├ílil za Va┼íu horlivos┼ą pri ochrane dobr├ęho mena kr├í─żovskej rodiny, ale mus├şm V├ís upozorni┼ą na fakt, ┼że v pr├şpade dostihnutia v├Żznamn├Żch zvedov, ktor├ş mohli ma┼ą inform├ície d├┤le┼żit├ę pre na┼íe kr├í─żovstvo, ste povinn├ş ich neodkladne vyda┼ą kr├í─żovskej moci. Ak sa tieto nepravdy bud├║ z in├Żch zdrojov ┼í├şri┼ą ─Ćalej, budete ich musie┼ą na vlastn├ę n├íklady odstra┼łova┼ą, alebo budete prizvan├ş na zodpovednos┼ą za ich ┼í├şrenie. Nedodr┼żan├şm svojej povinnosti ste toti┼ż v├í┼żne ohrozili ─Źes┼ą a majest├ít kr├í─żovskej rodiny.

S pozdravom

Adapterhon, n├ísledn├şk tr├│nu a posluch├í─Ź Univerzity

************

V├í┼żen├Ż p├ín Adapterhon,

Va┼ía ot├ízka sa ├║zko dot├Żka technol├│gi├ş div├Żch elfov, ktor├ę sa v├Żrazne odli┼íuj├║ od t├Żch na┼íich. Nie je vyl├║─Źen├ę pou┼żitie m├ígie, aj ke─Ć u pr├şslu┼ín├şkov tohto druhu nebola nikdy dok├ízate─żne pozorovan├í. Ka┼żdop├ídne ich bl├şzky vz┼ąah s divo─Źinou mohol ur├Żchli┼ą rast veget├ície a┼ż do takej miery. ─îo sa t├Żka odkazov od na┼íich predkov, smiem sa sp├Żta┼ą, ─Źi tam bol aj jeden od mojho praotca Malendila, vojvodu branbursk├ęho? Oh─żadom probl├ęmov s rozviedkou v├ím smiem, vzh─żadom na utajenie panuj├║ce v tomto obore, prezdradi┼ą iba m├ílo. Kr├í─żovsk├í rozviedka sa nerozpadla, ale rozdelila a diferencovala, aby jej jednotliv├ę ┼ípecializovan├ę ─Źasti dosahovali ─Źo najlep┼íie v├Żkony vo svojich slu┼żb├ích krajine. Skuto─Źnos┼ą, ┼że ─Źasti boli podriaten├ę pod velenie jednotliv├Żch vojvodov m├┤┼żme zd├┤vodni┼ą t├Żm, ┼że u┼ż dlh├║ dobu narastala potreba od─żah─Źi┼ą pre┼ąa┼żen├Ż a zbyrokratizovan├Ż kr├í─żovsk├Ż apar├ít. Nemysl├şm si, ┼że touto diferenci├íciou kr├í─żovskej rozviedky by mohlo dojs┼ą k zn├ş┼żeniu kvality a presnosti inform├íci├ş ┼łou pod├ívan├Żch. Av┼íak prij├şmam Va┼íu po┼żiadavku, a od tohto d┼ła bude ka┼żd├í v├Żznamn├í spr├íva potvrdzovan├í inou ─Źas┼ąou rozviedky. Mus├şm sa v┼íak podeli┼ą o ve─żmi nepr├şjemn├║ spr├ívu, a to, ┼że arch├şvy kr├í─żovskej rozviedky ne┼í┼ąastne vyhoreli a s nimi aj v┼íetky z├íznamy o ter├ęne pri vojne s div├Żmi elfmi. Pr├şslu┼ín├Ż person├íl bude dostato─Źne penalizovan├Ż.

P├ín Adapterhon, je v┼íeobecne zn├ímym faktom, ┼że u─Źenci sa vzd├ívaj├║ akejko─żvek pr├şslu┼ínosti k rodine a venuj├║ sa v├Żhradne vede a pravde. A pr├íve kvoli tomu je Nemerald pova┼żovan├Ż za neutr├ílnu osobu. T├Żmto pova┼żujme t├║to z├íle┼żitos┼ą za uzavret├║.

Chcel by som vyjadri┼ą svoje ospravedlnenie za neuv├í┼żen├ę konanie, ale vzh─żadom na v├Żnimo─Źnos┼ą situ├ície mi pobyt u majstra Jakuba pripadal ako najlep┼íia mo┼żnos┼ą. Prij├şmam zodpovednos┼ą za ┼í├şrenie dobr├ęho mena kr├í─żovskej rodiny a potl├í─Źanie l┼ż├ş mieren├Żch proti na┼íemu tr├│nu, a preto som zriadil zvl├í┼ítnu komisiu, ktor├í bude vo Va┼íom z├íujme kontrolova┼ą a schvalova┼ą ak├ęko─żvek ┼í├şrenie inform├íci├ş.

Z├írove┼ł by som V├ís po┼żiadal o pomoc pri rie┼íen├ş ve─żmi nepr├şjemnej situ├ície. Nie je to v mojom z├íujme, ale hlavn├ş velitelia vojsk Branburska sa rozhodli ob─żahn├║┼ą pevnos┼ą Krasburg. Nie s├║ ochotn├ş prija┼ą moje doporu─Źenie, aby sa stiahli sp├Ą┼ą, hlavne kv├┤li osobn├Żm ekonomick├Żm prospechom. Vzh─żadom na t├║to nelichotiv├║ situ├íciu som sa V├ís rozhodol po┼żiada┼ą, aby ste rozk├ízali svoj├şm podriaden├Żm, aby pevnos┼ą vydali dobrovo─żne, a predi┼íli sme t├Żm zbyto─Źn├ęmu krviprelievaniu a bratovra┼żdeniu, ktor├ę by iba oslabilo na┼íe kr├í─żovstvo a tr├│n.

S ├║ctou,

Earendil, vojvoda branbursk├Ż

************

Naju┼í─żachtilej┼í├ş p├ín vojvoda,

pokia─ż sa nem├Żlim, tak komisia zriaden├í pod Va┼íou spr├ívou mala disponova┼ą mocou cenzurova┼ą v├Żroky, pokia─ż i┼ílo o hanobenie kr├í─żovskej rodiny, alebo ┼í├şrenie l┼ż├ş o nej. Akosi sa v┼íak neviem dop├ítra┼ą, k ak├ęmu hanobeniu ┼żezla do┼ílo pri v├Żrokoch, za ktor├ę bolo ods├║den├Żch 21 os├┤b na trest narazenia na k├┤l. K t├Żmto udalostiam do┼ílo pri nepokojoch, ke─Ć sa ─Źas┼ą obyvate─żstva Branburgu vzb├║rila proti povinnosti narukova┼ą do Va┼íich vojsk. Toti┼ż v├Żroky "Pre─Ź s vojnou!", "Earendil je kur..." ehm, teda "Earendil podv├ídza svoju z├íkonit├║ man┼żelku!", "Sl├íva kr├í─żovi!" apod. nenes├║ ┼żiadne zn├ímky hanobenia kr├í─żovsk├ęho rodu a nie je pri nich preuk├ízate─żn├ę, ┼że i┼ílo o nepravdy. Kr├í─ż prehodnocuje mo┼żnos┼ą, ┼że i┼ílo o zneu┼żitie nez├ívislej in┼ítit├║cie a cenz├║ry v mene kr├í─żovstva a ak sa veci bud├║ vyv├şja┼ą tak, ako doteraz, budete z t├Żchto zlo─Źinov obvinen├Ż!

Chcel by som sa ospravedlni┼ą za nezvl├ídnutie situ├ície pri hrade Krasburg, ale n├í┼í gener├íl odmietol uposl├║chnu┼ą moje doporu─Źenie, aby okam┼żite vydal pevnos┼ą schopn├║ br├íni┼ą sa e┼íte nieko─żko z├şm, a poslal spr├ívu svojim zn├ímym. T├ş nielen┼że obk─ż├║─Źenie prelomili, zajali Va┼íe vojsk├í aj s velite─żmi, ktor├ş n├ím mimochodom narozpr├ívali mno┼żstvo absurdn├Żch inform├íci├ş a l┼ż├ş oh─żadom fikt├şvnej zrady Rady vojvodov vo─Źi tr├│nu. Novozoraden├ę vojsk├í prejavili to─żko drzosti, ┼że vzt├Ż─Źili kr├í─żovsk├ę z├ístavy a obsadili Branbursk├Ż most. Potom obk─ż├║─Źili cel├ę mesto a moment├ílne sa chystaj├║ o r├Żchly a presved─Źiv├Ż ├║tok na hradby. Za t├║to neposlu┼ínos┼ą bud├║ velite─żom udelen├ę zr├í┼żky z platu. V├ís by som v┼íak chcel po┼żiada┼ą, aby ste mesto a vojvodstvo vydali bez boja a predi┼íli tak zbyto─Źn├ęmu krviprelievaniu a bratovra┼żedn├ęmu boju. Bol by som tie┼ż ve─żmi pote┼íen├Ż, keby ste osobne nav┼ít├şvili moju mali─Źkos┼ą v mojom stane s vyhl├ísen├şm okam┼żitej kapitul├ície. Iste ch├ípete, ┼że t├íto situ├ície je nepr├şjemn├í pre obidve strany a d├║fam, ┼że tie┼ż prispejete svojou mierou k vyrie┼íeniu tohto probl├ęmu s discipl├şnou podriaden├Żch.

S pozdravom

Adapterhon, n├ísledn├şk tr├│nu a posluch├í─Ź Univerzity

************

V├í┼żen├ş p├íni,

ospravedl┼łte moju nedostato─Źn├║ znalos┼ą etikety, ako aj elfsk├ęho jazyka. D├║fam, ┼że v├ís t├Żm nepob├║rim nato─żko, aby ste tento list odmietli ─Ź├şta┼ą, n├ísledky by pre v├ís mohli by┼ą nedozierne.

In┼ítit├║t ─îiernej M├ígie, v├Żhradn├Ż vlastn├şk v┼íetk├ęho ┼żiv├ęho aj ne┼żiv├ęho na Edene, nechal po smrti v├í┼ího pr├ívoplatn├ęho vl├ídcu Lumitana elfskej rase ─Źas na uk─żudnenie pomerov. Nezasahoval do v├í┼ího sporu s div├Żmi elfmi, aj ke─Ć z ekologick├ęho h─żadiska bolo nerozumn├ę zapa─żova┼ą cel├Ż les kv├┤li jedn├ęmu mestu. Av┼íak ─Źas anarchie skon─Źil a In┼ítit├║t ─îiernej M├ígie znovunasto─żuje poriadok, aby sa v├í┼í n├írod mohol vyv├şja┼ą v kontrolovate─żnom prostred├ş a z toho vypl├Żvaj├║com blahobyte. Z toho d├┤vodu nem├┤┼że tolerova┼ą ak├Żko─żvek konflikt, pri ktorom dojde k ├║mrtiu viac ako tis├şca os├┤b a je riziko zmeny formy vl├ídy, pri─Źom nebol povolen├Ż od In┼ítit├║tu ─îiernej M├ígie (formul├ír n├íjdete v prilo┼żenej ob├ílke). Ka┼żd├Ż pokus o ob├şdenie tejto kontrolnej z├íle┼żitosti, ako aj skr├Żvanie faktov a snaha vies┼ą vojnov├Ż konflikt bez povolenia bude tvrdo penalizovan├í. A verte mi, nechcete za┼żi┼ą na┼íu penaliz├íciu.

Vo svetle udalost├ş, ktor├ę sa odohrali pomerne ned├ívno, som n├║ten├Ż v├ís taktie┼ż upozorni┼ą na d├┤le┼żit├Ż fakt. U┼ż nikdy sa nepok├║┼íajte za├║to─Źi┼ą na jeden z novovystavan├Żch kolektorov, naz├Żvan├Ż aj Temn├í ve┼ża. In┼ítit├║t ─îiernej M├ígie by toti┼ż bol n├║ten├Ż na miesto vl├ídcu vzne┼íen├Żch elfov dosadi┼ą niekoho spo─żahlivej┼íieho, kto nebude ohrozova┼ą jeho z├íujmy na Edene.

Tak v├ím prajem v┼íetko dobr├ę a ve─ża zdravia, ktor├ę si m├┤┼żte zabezpe─Źi┼ą aj t├Żm, ┼że posl├║chente moju radu.

Kaza, dekan a profesor Univerzity, ─Źlen ─îiernej Sedmy, ─Źlen Temn├ęho kruhu, nekromant a znalec Tajomstva ┼żivota a smrti

************

Formulár G28/1

┼Żiados┼ą o vydanie povolenia na vedenie vojnov├ęho konfliktu skupiny A (predpokladan├ę mno┼żstvo obet├ş do 10 000, pri─Źom sa neo─Źak├íva v├Żraznej┼íie plienenie. Nesm├║ sa vypa─żova┼ą mest├í nad 2000 obyvate─żov).

Vyp├ş┼íte:

1.) Nap├ş┼íte svoje meno, titul a rasu:

2.) Nap├ş┼íte svoje vzdelanie:

 

3.) Lokalizácia konfliktu:

4.) Cie─ż po┼żadovan├ęho konfliktu:

5.) Predpokladan├Ż pl├ín konfliktu:

6.) Je mo┼żn├ę vyhn├║┼ą sa konfliktu? Ak ├íno, ak├Żm sp├┤sobom?

 

7.) Meno, titul, rasa a vzdelanie osoby, ktor├í bude po konflikte de facto vl├ídnu┼ą danej krajine (ak sa zmen├ş):

8.) Je osoba, ktor├í bude vl├ídnu┼ą, ochotn├í bezodkladne plni┼ą nariadenia In┼ítit├║tu ─îiernej M├ígie?

9.) Bude konflikt prospe┼ín├Ż In┼ítit├║tu ─îiernej M├ígie? Ak ├íno, ak├Żm sp├┤sobom?

 

Osobnostn├Ż test (vypln├ş osoba, ktor├í bude vl├ídnu┼ą) - odpovedzte na v┼íetky ot├ízky:

1.) Ko─żko?

2.) Ako?

3.) Ak├Żm sp├┤sobom?

4.) Kedy?

5.) Pre─Źo?

6.) 42?

7.) Áno?

 

podpis (neprij├şmame kr├ş┼żik):

 

Vyplnen├Ż formul├ír za┼ílite, alebo osobne doru─Źte do najbli┼ż┼íieho kumul├ítora. Po vyhodnoten├ş ┼żiadosti budete vyh─żadan├Ż na ozn├ímenie stanoviska In┼ítit├║tu ─îiernej M├ígie.